Magda i Jakub | sesja narzeczeńska nad morzem

Magda i Jakub | sesja narzeczeńska nad morzem

Z przyjemnością odsłaniam wpis o sesji narzeczeńskiej wykonanej wiosną na Pomorzu. Za oknem nie pozostało wiele z letniego ciepła, więc garść ciepłych kadrów uprzyjemni odwiedzającym kilka chwil spędzonych na naszej stronie.

Poruszaliśmy się nad Zatoką Pucką. Kilka miejsc było niewiele oddalonych od siebie i jak to zwykle bywa – te sceny, które zobaczyliśmy gdzieś na boku silnie konkurowały z zaplanowanymi. Czasem przy płocie za którym chodzą kury odnajdziesz paprocie rodem z borów.  Zatrzymując się obok pola rzepaku, minąć miedzę i obejrzeć inne pole, bo ten porósł na niemal 2 metry. Czasem nad poziomy wylatywać. Czasem trzeba wejść na drzewo, aby połączyć kolor sukni z kolorem wody w zatoce (to zobaczyć można w zdjęciach backstage w zakładce O nas świeżo odnowionej strony).

Jeszcze garść inspiracji dla przyszłych Par Młodych

Sesja narzeczeńska, jak wspomniałem w ofercie, jeśli jest odpowiednio wcześniej zaplanowana i przeprowadzona, daje możliwość wykorzystania zdjęć w trakcie dalszych przygotowań ślubnych. Magda i Jakub wykorzystali niektóre kadry do prezentacji wyświetlanej na ich weselu.

Nie trudno wyobrazić sobie także zaproszenia ślubne ze zdjęciem z takiej czy innej sesji. Staną się one dzięki temu niepowtarzalne, a efekt może być od niebo lepszy od standardowych wzorów. Można zasygnalizować fotografowi i rozważyć jakieś szczególne zdjęcie do tego celu, nawet spoza zamysłu całej sesji narzeczeńskiej. Ale i ta przecież może wyłamywać się poza schematy. Nie warto oglądać się na to co proponuje branża ślubna, inspiracje nie tylko co do zaproszeń, ale samej sesji można znaleźć w całej fotografii jako takiej, kinematografii, sztuce, muzyce, życiu…

Wspomniałem na początku o niespodziankach. Chcę przez to powiedzieć, że fotograf powinien czerpać inspiracje z niepowodzeń, nieoczekiwanych zdarzeń, niespodzianek. Nie to nie mowa motywacyjna 🙂 Fotografując przyrodę nauczyłem się jej słuchać. Światło nieraz wskazuje drogę – jak w przypadku tych paproci obok płotu.

A co z tym liściem – czy chodziło o modny rekwizyt jak ostatnio pióra i łapacze snów? Ano nie – w przyrodzie mocnym akcentem są mchy i paprocie – wspomnij choćby niektóre bajki z dzieciństwa.

A ten cień…? – wiedziałem że Magda spędziła sporo czasu w Afryce, dlatego nawiasem mówiąc, nie bałem się jej poprosić o wejście na drzewo, spodziewałem się odwagi. Cień jawił mi się na rodzaj plemiennych tatuaży ludów Afryki, podobnych do Maoryskich. Świetnie to współgra z kolczykiem.

Wspomniałem o łapaczach snów itp. Nie mam nic przeciwko. W dzieciństwie mój Tata, nauczył mnie wyplatać makramy. Marynarze mają na morzu czas na różne zajęcia i potrzebę nauki wielu umiejętności. Mógłbym sobie teraz naprodukować kilka tuzinów rekwizytów do sesji 😉

Sesja narzeczeńska jest dla nas furtką do wyjścia poza standardy, staram się to przekazywać parom i samemu zobowiązywać się do gimnastyki wyobraźni. Myślę że z takim nastawieniem razem stworzymy coś autentycznego, czego wartość pochodzić będzie z Was i z naszej współpracy.

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć, bo jest w nich dużo ciepła, optymizmu, szczerego uczucia i nastroju.