Sesja na plaży w stroju kąpielowym | Dagmara | Krawcy Wizerunku

Korzystając z ostatnich dni lata umówiliśmy się z Dagmarą na sesję w stylizacji typowo plażowej.

Nasza modelka także zajmuje się zdjęciami, pięknie fotografuje kobiety w rozmaitych stylizacjach. Pracom można się przyjrzeć na jej funpage.

Jeśli kogoś interesują szczegóły zapraszam do komentarzy poniżej. Jeśli zaś interesuje kogoś podobna sesja na plaży zapraszam do kontaktu.

Doświadczenie w pracy za obiektywem pomagało także z jego drugiej strony, dzięki czemu sesja biegła szybko i sprawnie mimo skróconego czasu.

Zaplanowaliśmy start o nieco wcześniejszej porze, do czego zakładałem użycie mocnego światła równoważonego słońcem. Ruch turystyczny skłonił nas jednak do zmiany plaży na nieco bardziej odludną. W tym czasie pora dnia nieubłaganie biegła ku zachodowi. Dodatkową zmianą było pojawienie się cienkiej osnowy chmur nad horyzontem. ..na tyle jednak grubej, aby złamała siłę słońca w ostatnich momentach. Zmieniłem w głowie plan na plastykę zdjęć przez oświetlanie jednym światłem (bez znaczącego udziału słońca i ewentualnie drugiej lampy). Efekty można obejrzeć poniżej.

Trochę technicznych nudów 🙂

Poniżej przykład bez błysku i z błyskiem.

Pierwszy przypadek – słońce za plecami modelki, więc oświetlona jest chłodnym światłem rozproszonym w niebie. Jest ono bardzo miękkie i ma miłą dla oka plastykę. W takim przypadku tło pozostaje jasne pomimo maksymalnego odzyskiwania świateł w postprodukcji. Miękkie rozproszone światło ukrywa fakturę skóry i kształty. Barwa wymaga dodatkowej korekty w obróbce.

Drugi przypadek – błysk z Phottix Raja deep octa 80 – miękkie uporządkowane światło, nieco kontrastowe. Kierunkowość buduje sylwetkę. Flash utrzymuje poprawną kolorystykę skóry i ciuchów, uwidacznia jednak fakturę rodząc ewentualną potrzebę retuszu. Daje możliwość sterowania jasnością sceny kontra jasność tła, w dowolnym, nawet dramatycznym stopniu.

Pomijam stosowanie dodatków. W pierwszym przypadku blend do odbijania światła czy potęgowania cienia na modelce, a w drugim przypadku- dodatkowej lampy na kontrę.

sesja na plaży sesja na plaży