Oferta fotografii ślubnej | fotografia ślubna Gdańsk

Jak wygląda oferta, którą posiada fotograf ślubny?

Nasza oferta fotografii ślubnej skierowana do Par Młodych obejmuje kilka propozycji, z których sami możecie wybrać dowolną konfigurację usług.

Podstawą oferty fotografa ślubnego jest naturalnie reportaż ślubny wykonywany w dniu Waszej ceremonii. Najczęściej wzbogaca go sesja ślubna w plenerze w innym dniu niż ślub, czasem także poprzedza go sesja narzeczeńska. Praca nad uzyskanym materiałem zdjęciowym może objąć poza selekcją, edycją i obróbką zdjęć także skomponowanie i wykonanie albumów ślubnych.

 

Pakiet ślubny Fotografia.

Spodziewam się, że część z Was zrobi research rynku. W odpowiedzi na zapytanie otrzymacie skomplikowane oferty z wieloma pakietami, dodatkami, rabatami.

Dlatego ja robię to inaczej – wymienione cztery moduły opisuję i wyceniam osobno. Adekwatnie do przeznaczonego budżetu, posiadanego czasu i chęci decydujecie, czego Wam potrzeba. Oferta zawiera cennik i garść najważniejszych informacji do przedyskutowania z drugą połówką.

Dość zamętu – macie go wystarczająco podczas przygotowań. Oferuję swoje doświadczenie po to, aby ze sfery wizualnej zdjąć Wam z głowy zmartwienia. Czasem wystarcza jedno zapytanie, kolejny kontakt, aby spisać umowę, następnie widzimy się w dniu ślubu. Sporo moich par mieszka na stałe poza granicami – to nie pandemia nauczyła mnie i Monikę skuteczności.

Filozofia tej oferty jest prosta. Kluczowe jest zapewnienie profesjonalnej obsługi w momentach krytycznych – nie możliwych do powtórzenia – jest to dzień ślubu. To powód, dlaczego poszukujesz osoby z doświadczeniem. Doświadczenie, to niespodziewane zdarzenia i umiejętność radzenia sobie z nimi, znajomość lokalnego rynku i trendów.  Być może będzie tu też potrzebna „oferta ślubna makijaż”, czy wsparcie w doborze ekipy filmowej…

Może urzekły Cię zdjęcia plenerowe, jeśli znajdziecie czas – poprowadzimy sesję od A do Z. Większość naszych „modeli” nie ma nic wspólnego z modelingiem. Portfolio nie opieramy na sesjach zainscenizowanych we współpracy z modelami, salonem sukien, kwiaciarnią, fryzjerem i stylistą. To oznaczałoby brak etyki zawodowej. Zatem bez obaw i tremy, o sesjach będzie poniżej, to żywioł :), ale decyzja należy do Was.

Reportaż ślubny.

Podejmuję się tego zawsze osobiście i w pojedynkę. Jakkolwiek nazwa firmy i oferta współpracy dla firm może zakładać pracę zespołową – fotografię ślubną zawsze traktowałem jako działalność autorską. …ze wsparciem mojej żony Moniki, ale o tym za chwilę.

Zdjęcia z ceremonii ślubnej to trudna i odpowiedzialna część pracy fotografa ślubnego. Od początku polegałem w niej tylko na sobie, traktując osobisty wkład jako atrybut względem firm grupowych, modnych zwłaszcza na zachodzie.

Jeden fotograf ślubny czy dwóch?

Praca solo oznacza jednak także rywalizację z duetami – jest to możliwe, ale jedynie starając się pracować „za trzech”. Nie chodzi w tym wszystkim przecież o ilość materiału, ale o to jak i co zamierza się fotografować. Ciągłe poszukiwanie perspektyw i tematów, daje może mniej wytchnienia tego dnia, ale jest jedynym gwarantem ciekawych zdjęć, kiedy siadam do obróbki.

Styl pracy w dniu ślubu

Praca tak intensywna, jak wspomniałem powyżej, nie oznacza jednak naruszania powagi ceremonii, czy ingerowania w bieg wydarzeń.

Liczne opinie Par Młodych potwierdzają, że udaje mi się robić zdjęcia maksymalnie nieinwazyjnie. Dzieje się tak z kilku powodów. Pierwszy, trywialny, to strój adekwatny do powagi sytuacji. Nie wynika to ze szczególnego zamiłowania do mody czy wyznawania dyplomatycznego dress code, ale wiąże się z szacunkiem do Pary i ich gości, a także ma związek z dalszymi założeniami.

W dniu ślubu nie reżyseruję i nie ustawiam niczego. Po wielu latach wiem, że wiele sytuacji i tak sama się wydarzy. Wystarczy być na nie gotowym. Doświadczenie podpowiada jak i kiedy fotografować, pozwala to też wygospodarować parę chwil na ujęcia dodatkowe. Zdjęcia detali czy ujęcia z powietrza, są zawsze gratisowymi bonusami, których nie odmierzam po aptekarsku.

Chciałbym, aby zdjęcia były nieco „podpatrzone” we wszystkich sytuacjach, zarówno w centrum wydarzeń, jak i na ich peryferiach. Dzięki temu zdjęcia stają się naturalne w odczuciu, nieskrępowane i nie skalane wpływem fotografa. Wyklucza to sytuacje, aby fotograf stawał się gwiazdą wieczoru i parkietu.

Standardowy czas pracy fotografa w dniu ślubu

12h (między południem, a północą) pokrywa w 99% przypadków zakres czasowy wydarzenia. Pozwala to skonstruować piękny i wciągający utwór, który to wydarzenie uwieczni i opowie.

Co obejmuje reportaż ślubny..? Czy są jakieś dodatki.

Każdorazowo wykonuje zdjęcia z ceremonii ślubnej i uroczystości weselnej. Najczęściej także, choć nie obowiązkowo ujmuje przygotowania. Część ta ubogaca opowiadaną historię o masę nastrojowych ujęć, zwłaszcza tych bardziej osobistych, rodzinnych momentów. Wywołuje to też naturalne oswojenie się z osobą fotografa.

W ramach założonego czasu pracy, w luźniejszych momentach istnieje także możliwość wykonania dodatkowych bardziej formalnych zdjęć, jak np. pamiątkowe zdjęcia z rodziną, znajomymi, zdjęcia grupowego, czy też krótszej sesji portretowej, zwanej sesją w dniu ślubu.

Wymienione dodatkowe elementy nie wymagają żadnych dopłat.

Plenerowa sesja ślubna – dlaczego warto skorzystać z tej usługi fotografa ślubnego?

Sesja ślubna w plenerze.

Sesje przeprowadzamy we dwoje z moją żoną Moniką. Wspieramy się w fotografowaniu i jeśli tego potrzebujemy – oświetlaniu. Was wspieramy radą i prowadzeniem przez zdjęcia tak, aby cały trudny proces był możliwie nieodczuwalny, a jedynym wspomnieniem z sesji była luźna atmosfera i dobre zdjęcia.

Wszystko poprzedza planowanie czasu i miejsca zdjęć. Służę tu radą i doświadczeniem, zarówno w lokalizacjach, pracy z przyrodą i światłem, czy choćby wsparciu w doborze wizażystki. Pozostając z Wami w kontakcie z dużym wyprzedzeniem oferuję komfortową współpracę dla lepszego końcowego efektu. Nie raz potrzebna jest burza mózgów i weryfikacja pomysłów, naświetlenie wad i zalet w założeniach. Trudno wymagać aby Para Młoda miała w tym wszystkim doświadczenie. Nie można też pozostawić przypadkowi coś nad czym da się bardziej zapanować.

W trakcie sesji skupiamy się na interakcji między dwojgiem ludzi. Sposób pracy jaki preferujemy, daje możliwość zapomnieć o wstępnych obawach. Te pojawiają się przed sesją w głowach każdej z par. Czego będzie fotograf wymagał? Jak wyjdziemy na zdjęciach? Czy podołamy w pozowaniu przed obiektywem? Nie martwcie się, tu niema różnic między nami.

Jak wspomniałem, jestem po ślubie J Na sesji już po kwadransie okazuje się, że wygląda to zupełnie inaczej. Gdy kończymy pozostaje pewien niedosyt. Jesteśmy wciągnięci we wspólną zabawę, miło zmęczeni emocjami i świeżym powietrzem.

 

Sesja narzeczeńska.

Sesja narzeczeńska, jest wspaniałą pamiątką. W zasadzie niewiele różni jej od sesji ślubnej, jednak są tu dodatkowe walory. Jednym na pewno jest poczucie wolności w kreowaniu, pomysł na taką sesję przecież może uciec utartym ślubnym standardom. Dowolność nie ogranicza się przecież do samego stroju.

Sam czas narzeczeński ma swoisty czar, ahh co tu będę pisać sami wiecie najlepiej. Naprawdę warto się uwiecznić w tych chwilach życia we wspólnej zabawie. A zdjęcia pozwalają przecież po wielu latach żywo odtworzyć nawet to jak się czuło w danym momencie, o czym myślało, jakie były nadzieje, obawy i namiętności.

W czasie przygotowań i w całym życiowym zabieganiu warto oderwać się na moment od codzienności i dokonać takiej wspólnej celebracji i twórczemu zajęciu. Dla mnie każda taka chwila z parami to dodatkowa energia do działania w tym zawodzie i powód do dodatkowej satysfakcji – Wasze zaufanie i powierzenie powyższej misji w moje ręce.

Poza tym wszystkim doświadczenie to oswaja Was z obiektywem i osobą fotografa. Daje mi dodatkowy komfort pracy w dniu ceremonii, a Wam często, jak widzę, dodaje pewności siebie. Widząc efekty na zdjęciach, trema przed tym dniem nieco maleje.

Zaplanowana z wyprzedzeniem sesja narzeczeńska umożliwi wykorzystanie zdjęć przy wykonywaniu dekoracji ślubnych i zaproszeń. To dodatkowa zaleta.

 

Naturalna fotografia ślubna

Spotykasz się z tym określeniem , a później widzisz powtarzalne nudne kadry w nienaturalnie bursztynowych barwach. Pierwsze z powodu nieumiejętnej pracy z ludźmi, drugie zasłania braki w trudnej obróbce. A co tak naprawdę oznacza „naturalna” – wypracowanie u zestresowanej osoby naturalności w miejsce tremy to jedno. Natura jako motyw przewodni fotografii to drugie. U nas wywodzi się to z korzeni. Chcę zbliżać zabieganych ludzi do natury, tak jak potrafię – robiąc zdjęcia, tam gdzie mogę – na Pomorzu i Mazurach. Bez polityki, religii, podziałów, bez wzniosłych teorii o zbawieniu świata.

Zanim podejmiecie decyzję o zdjęciach ślubnych zapraszam Was na prywatną stronę o naturze. Nawet jeśli się nie spotkamy, będzie mi miło. Będzie tam sporo przyjemnych zdjęć i nieco genezy, a w zasadzie o tym co powoduje, że wciskam spust, o zachwycie i momentach prawdy.

 

Szczególną odmianą sesji zdjęciowej jest sesja podwodna, którą można wykorzystać jako alternatywę dla klasycznych sesji we wspomnianych przypadkach. O podwodnej sesji ślubnej przeczytacie więcej w osobnym dziale.

Efekt końcowy.

Wasze zdjęcia ślubne zamykam w historii złożonej z 250 twórczo obrobionych fotografii. Jest to esencja, w której  staram się wszystko opowiedzieć za pomocą zróżnicowanych ujęć połączonych moją narracją.

Osnuwam to dodatkowymi kadrami, fotografuje detale ślubne i otoczenie. Jeśli istnieje możliwość wykorzystuje do tego zdjęcia z drona. Dopełniają one utwór o zakres filmowych perspektyw, aby całość miała przyjemną dynamikę, była wciągająca i treściwa.

Czym różni się utwór od popularnych ofert..?

Wszystko ma swój początek i zakończenie, wewnętrzny rytm, chwile emocji i wytchnienia. Dlatego nazywam komplet zdjęć ślubnych utworem i wielką wagę przykładam do pogłębiania umiejętności ich doboru i selekcji. Niedoścignionym wzorem jest Krzysztof Kieślowski – mając gotowy materiał zamykał się z nim zaraz po zakończeniu zdjęć i montował różne wersje, czasem kilkanaście.

Tak ważny jest świadomy wybór kadrów już w trakcie reportażu jak i przy monitorze.

Nie mniej ważny jest też moment wciśnięcia spustu, bo każde zdjęcie jest też historią samą w sobie. Po ułamku sekundy przedstawia już one coś innego niż przed chwilą. Tu sprawdza się wspomniana wcześniej potrzeba ciągłego szukania perspektyw i wypatrywania momentów. Nie pozwala to spokojnie usiedzieć tego dnia, wymaga refleksu, doświadczenia i wyczucia.

Dodatkowa dokumentacja.

Utwór uzupełnia dodatkowy zbiór kilkuset skorygowanych graficznie zdjęć dokumentujących uroczystość. Intensywna forma głównej części nie wyklucza więc nieco bardziej ilościowej dokumentacji. Daje to możliwość obdarowania poszczególnych gości wybranymi zdjęciami spoza głównego zbioru, a Wam daje możliwość podmiany poszczególnych zdjęć z albumu. Tu możliwe jest też poddanie wybranych zdjęć intensywniejszej obróbce, aby uniknąc różnic na kartach albumu i utrzymać w nim spójny charakter.

Sposób oddania prac.

Zdjęcia ślubne oddaje w pełnej rozdzielczości, na nośniku USB w eleganckim skórzanym etui. Jeśli dzieli nas ogromna odległość wspomagamy się wirtualnymi dyskami, aby przyśpieszyć przekazanie cyfrowej wersji prac.

Albumy ślubne.

Tradycyjną formą oglądania fotografii ślubnej, okolicznościowej czy rodzinnej są albumy ślubne zdobiące domowe archiwa.

Na Wasze życzenie, z gotowych zdjęć komponuję projekt fotoalbumu, łącząc w nim poszczególne kadry we wspólną fabułę. Zakładam przy tym wyważoną grafikę i elegancką formę.

Moje wieloletnie doświadczenie pozwala Wam zapomnieć o mozolnym i czasochłonnym wybieraniu zdjęć, zaś mi pozwala zaopiekować się Wami do końca.

Przed drukiem projekt w formie cyfrowej otrzymujecie do akceptacji. Taka możliwość ingerencji to optymalny sposób aby połączyć moją autorską pieczołowitość nad dziełem z Waszymi wartościami sentymentalnymi co do niektórych ujęć i osób.

Karty albumu naświetlane są na pięknym i trwałym papierze. Następnie wybitny introligator, ręcznie oprawia prace w eleganckie naturalne skóry lub ekologiczne materiały tekstylne.

Każdy album ślubny jest odrębnym projektem, zarówno co do jego treści jak i oprawy.

Ile kosztują zdjęcia ślubne? | Oferta fotografii ślubnej.

Na cenę pakietu ślubnego składają się wybrane elementy – o tym sami zadecydujecie.

Cena zależna jest także nieco od terminu pracy – trochę podobnie jak w turystyce, są mniej i bardziej oblegane daty. Aby nie komplikować staram się kompensować różnice wysokością upustu od ceny wyjściowej.

Nie zmienne jest to, że daną datę rezerwuje tylko i wyłącznie dla jednej Pary Młodej. Łączenie Waszej ceremonii z innymi sesjami byłoby nieodpowiedzialne. Przewiduje zatem dla Was standardowy czas pracy, niezależnie od fotografowania przygotowań. Gdyby zaszłą potrzeba można też ten zakres wydłużyć wykupując dodatkowe godziny. Gdyby zaś harmonogram radykalnie różnił się od wspomnianych 99% standardów – indywidualnie wycenić.

Na cenę ma też wpływ miejsce pracy. Duże dystanse od mojego miejsca zamieszkania mogłyby sprawić, że standardowa „kilometrówka” stała by się nierealna. Wymaga to odrębnej wyceny. Najczęściej w takich przypadkach istnieje potrzeba zorganizowania sobie noclegu, z uwagi na kreatywny i intensywny charakter pracy oraz element ryzyka w podróży.

Oferta ślubna PDF

Z uwagi na powyższe, każdorazowo proszę o kontakt poprzez formularz i dane kontaktowe pod tym linkiem sesja ślubna cennik lub w górnym menu strony. W odpowiedzi na maila otrzymacie ofertę w PDF wraz z cennikiem oraz ewentualnymi korektami w odniesieniu do podanych założeń.

Nie zapomnijcie napisać gdzie odnaleźliście naszą ofertę, pozwoli mi to określić skuteczność prowadzonych kanałów/mediów, lub gdzie poznaliśmy się, jeśli była taka okazja.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu