Info

Fotograf ślubny GdańskFotograf ślubny Gdańsk, Sopot, Gdynia – Krawcy Wizerunku to firma rodzinna powstała na kanwie usług fotograficznych dla firm. Od lat, we współpracy z grafikami, webmasterami, agencjami reklamowymi współtworzyły one wizerunek usługodawcom, projektantom, producentom i hotelom. Dzięki zainteresowaniu znajomych i ich zadowoleniu zarejestrowana w 2010 marka wiązała się coraz szybciej i bardziej z fotografią ślubną. Temu jest w 100% poświęcona obecnie ta strona.

Zdjęcia ślubne

…dają kontakt z ciekawymi ludźmi, możliwość wykonywania reportażu w żywiołowym wirze wydarzeń, a także okazję do kreowania czegoś nie do końca realnego i ulotnego w trakcie sesji. Przede wszystkim daje zaś, a nawet opiera na osobistych cechach, przeżyciach i charakterze tego który ją tworzy, czyli oddanie części siebie. Fotografia ślubna jaką oddaje Parom Młodym przekazuje moją własną wizję, jest w pełni autorska. Przy tym powstaje ona jakby mimo chodem, najważniejsze jest bowiem bycie razem tu i teraz, przeżywanie wszystkiego z Wami w Dniu Ślubu oraz w trakcie sesji.

Plenery

…są odstresowującą wyprawą na spektakle, jakimi są dla mnie codzienne zmiany światła i pogody na łonie przyrody. Doniosłe jest też obcowanie z monumentalną architekturą i sielskimi zaułkami regionów. Już ponad pół życia fotografuję przyrodę, krajobraz i zwierzęta. Wspomniane eskapady dają mi i mojej żonie Monice możliwość zabrania Was do naszego świata, aby zapierało nam wspólnie dech w piersiach. Obcowanie z naturą i drugim człowiekiem jest na tyle wciągające i ważne w tym wszystkim, że już w pierwszym akapicie pożegnaliśmy formalny ton 🙂 i tak pozostanie. W dniu ceremonii jestem z Wami bliżej i dłużej niż Wasi bliscy, mimo, że staram się, aby było to nieodczuwalne. Wszystko to przemawia za tym, abyście mówili do mnie i do nas po imieniu. (Zachowanie formy Pan/Pani wyceniam słono osobno. …żartowałem;) )

Ulubione kadry, trend, rozwój

Zapraszam do moich ulubionych zdjęć z ostatnich sezonów w dziale Portfolio. Wybaczcie tą przesadną ilość. Co chwila przybywa coś fajnego i tak trudno eliminować te wcześniejsze. Jedynie potrzeba nakreślenia wam trendu w jakim podążam i pokazanie zmian mnie do tego zmusza.

Przykładowe materiały

Dział Historie i Sesje pokaże kilka ..naście przykładowych materiałów. To dość istotne, aby poznać w co celujemy w kreowaniu sesji, a co omijamy szerokim łukiem, jak wyglądają obrazy. Jest tam kilka filarów: światło, kompozycja, nastrój, ale przede wszystkim treść dziejąca się między ludźmi.

Druga ważna rzecz to historie – oddaje Wam poza całą masą zdjęć dokumentujących pewien utwór złożony ze stukilkudziesięciu kadrów. Jest to reportaż. Oznacza on naturalny styl pracy, bez ingerowania, skupianie się na relacjonowaniu wydarzeń, a nie pokazywaniu wyłącznie ludzi i rzeczy. To nie wszystko. Nazwałem to utworem, bo ma się układać w jedną całość, z początkiem, końcem, rytmem i narracją, wciągać i prowadzić, jakbyście byli na miejscu. Każde pojedyncze zdjęcie można wykonać z lepszego i gorszego kierunku, a także dołączając to co w innym planie, lub eliminując co niepotrzebne. Ma też w końcu lepszy i gorszy moment na wciśnięcie spustu, aby coś opowiedzieć, lub jedynie pokazać. Henri Cartier-Bresson poświecił temu całe życie, fotografując przy tym zawsze jednym „rodzajem” obiektywu.

Gadulstwo i aktywność

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej, zarezerwować termin na swój ślub, zorganizować sesję ślubną narzeczeńską, ciążową, inną – zapraszam do KONTAKTU. W stopce strony znajdują się także linki do Funpage na FB i Instagramie, które także polecam. W żywiole sezonu nie jestem często w stanie na bieżąco blogować, krótkie treściwe przebitki są tam oznakami życia i działania.

Luźne fakty, ale nie mniej ważne

„Mąż i ojciec dwóch wspaniałych synków.”

„Mazury i Pomorze. Pod tym samym niebem. Całe życie podróży w tą i z powrotem. Woda w morzu i jeziorach, odmienne szumienia lasów, różne smaki. Będzie miejsce, ważne dla mnie i innych, o czym się za późno dowiedziałem, gdzie o tym będziemy rozprawiać.”

„Pasje. Wartościują człowieka w pewien sposób, nie pozwalają się zestarzeć, stracić zdrowie (nie wszystkie) a przede wszystkim nie dają zwariować”.

„Fotografia. …jest w naszym domu od zarania. Bywała dziennikiem, pamiętnikiem, celebracją, pasją i dodatkowym zawodem. Kiedyś znajomi obdarzyli mnie i moją żonę Monikę aprobatą i wielką dozą zaufania. W ich ślady szli kolejni, obdarzając satysfakcją z tego, jak cenne są dla nich nasze prace.

…myślę o niej niemal zawsze. Zaraził mnie tym ojciec w najwspanialszych odległych latach. Dziś każde jego zdjęcie, wzięte do ręki, przekazuje mi niewidzialny ładunek. To wspaniałe – móc zatrzymać moment, z emocjami, uczuciami, wspomnieniem zapachu, smaku, dotyku, powiewu, blasku i mroku, ciepła i zimna.”

„Starać się sfotografować nie ludzi, tylko ich uczucia i wrażenia, zatrzymać czas – to jak dziecinnie naiwne marzenie, …to mocna strona.”

 M. M. Bogdańscy